26 Ocak 2014 Pazar

ULUSLARASI ÇEVRE GAZETECİLERİ DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.ANKARA - Merkezi Ankara'da bulunan Uluslararası Çevre Gazetecileri Derneği’nin 5. Olağan Genel Kurulu Donkişot Çevre Akademisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Doğa ve Çevre alanında İhtisaslaşmış medya mensuplarını bir çatı altında toplayan Uluslararası Çevre Gazetecileri Derneği olağan genel kurulunda Başkan Osman Akkuş katılan üyelerin oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.
Başkan Akkuş seçimlerden sonra yaptığı konuşmada. ' Tüm dünyada çevreye gereken önem 21. yüzyılda bile hala verilmemiştir. Doğa ve çevrenin hassas bir konu olduğunu unutmamalıyız. Derneğimiz bu alanda 10. yılında ilk dernektir. Amacımız özellikle çevre gazeteciliği konusunda meslektaşlarımızla bilgiyi paylaşmak ve bilim dünyası ile istişare yaparak bu alanda etkin olmayı hedeflemektir' dedi
Olağan Genel Kurulda yapılan seçimlerde Yönetim Kurulu üyeliklerine, Bülent Öztürk, F.Nuray Öcalan, Veciye Mutlu, Abdullah Yüce, Aygül Akkuş, Damla Demirtaş, Denetim Kurulu Üyeliklerine, Berna Çiçek, Şanal Şengerze, Berk Özer, Onur KuruluÜyeliklerine, Adnan Haskokar, Ali Tarık Hatipoğlu, Bedri Akkerman, Kenan Macit, Mustafa Cingöz oy birliği ile seçilirken, derneği Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu’nda temsil edecek delegeliklere ise Osman Akkuş, Ecem Duru, Bülent Öztürk, Çiğdem Anlar, Mustafa Cingöz, F. Nuray Öcalan, Bedri Akkerman,Veciye Mutlu, Berk Özer, Damla Demirtaş, Abdullah Yüce ve Aygül Akkuş getirildi.

22 Haziran 2011 Çarşamba

Çepeçevre Yeniden Hayata Geçti

Türkiyenin ilk çevre gazetesi olan ve İstanbulda yayına giren daha sonra bir süre beklenmeye alınan çepeçevre gazetesi kurucusu Donkişotosman tarafından internet ortamında tekrar hayat buldu.
www.cepecevre.com adresinden gazeteye ulaşabilirsiniz.

27 Şubat 2011 Pazar

ANADOLUNUN İSYANI FİLM
Film i ve kapsamlı bilgiyi http://www.anadoluyuvermeyecegiz.net adresinden edinebilirsiniz.

ANADOLUYU VERMEYECEĞİZ

BÜYÜK ANADOLU YÜRÜYÜŞÜ BAŞLIYOR. KERVANLARIMIZ HAZIRLIKTA. YIKIMA, TALANA, RANT İÇİN ZİYANA SÜRÜKLENEN DERELERİMİZ, DAĞLARIMIZ, OVALARIMIZ İÇİN YÜRÜYECEĞİZ. FARKLI GÜZERGALARDA,BİRBİRİMİZE EKLENEREK ÇOĞALACAĞIZ.ANKARA'YA GİDECEK KERVANLAR.BEN,KALBİNDEN YARALANMIŞ AMA HALA DİRENEN, ÇOCUKLARINI HALA YANINA İSTEYEN ÇORUH AKSU VADİSİ'NDEN BAŞLAYACAĞIM YÜRÜMEYE.ORADAN KARADENİZ'E KIVRILACAĞIZ.YOLUMUZ UZUN,YÜKÜMÜZ AĞIR...AMA KARARLIYIZ.BÜYÜK ANADOLU YÜRÜYÜŞÜ BAŞLIYOR.ANADOLU,EDİRNE'DEN KARS'A YENİ BİR UYANIŞ İÇİN,ÇOCUKLARINI BEKLİYOR.
http://www.anadoluyuvermeyecegiz.net

25 Nisan 2010 Pazar

Erzin’de “Termik Santrallere Hayır” Mitingi!


Erzin'de kurulması planlanan 5 termik santralin kurulmaması için haftasonu erzin Cumhuriyet meydanında "Termik santrallete hayır mitingi" düzenlendi.Mitingi Termik santral karşıtı platform düzenlerken,mitingte bulunan Donkişot osman şunları söyledi;Kadınlarımız istemezse, bu termik santralleri kurmaya güçleri yetmez. Düz bir alan düşünün arkasında da bir orman, bir yırtıcı ormana doğru giderse öndeki kuşlar arkaya kaçar bu yırtıcıların hayatını istemiyoruz.24.Nisan.2010